تازه های رباتیک

روبات پستچی در لندن آزمایش شد

شرکت پیک هرمس، در بریتانیا، روباتی را آزمایش می‌کند که در یکی از محلات لندن بسته‌ها را از مردم می‌گیرد و به دفتر می‌آورد تا از آنجا به دست گیرنده برسد. این روبات شش چرخ دارد و ساخت شرکت استارشیپ تکنولوژی است.

پیشتر در آلمان از این روبات در یک دوره آزمایشی برای رساندن بسته های پستی به یک سری از محلات حومه شهر هامبورگ استفاده کرده بودند.

یک کارشناس می‌گوید که استفاده از این روبات اگر عادی شود ممکن است موجب واکنش‌های منفی شود.

پروفسور اندی میاه، از دانشکده محیط زیست و علوم زیستی دانشگاه سالفورد می گوید: “در حال حاضر در شهرهای بزرگ به دلیل جمعیت زیاد، حتی راه رفتن هم سخت است.”

او می گوید: “آن زمان ممکن است که ما مجبور باشیم در خیابان برای روبات‌ها جاخالی بدهیم. دنیای آن شکلی به نظرم خیلی جذاب نباشد.”

از روبات‌های شرکت استارشیپ تکنولوژی هم اکنون برای پیک غذا در بخش‌هایی از لندن استفاده می‌شود.

این روبات‌ها ۵۵ سانتی‌متر ارتفاع و ۷۰ سانتی‌متر درازا دارند. وزنشان ۱۸ کیلوگرم است و تا سرعت ۴/۶ کیلومتر بر ساعت می‌توانند بروند.

هر روبات می‌تواند تا ۱۰ کیلوگرم بار با خودش حمل کند و مشتری‌ها با کدی که به تلفن هوشمندشان فرستاده می‌شود می‌توانند در محفظه بار را باز کنند.

شرکت هرمس، فعلا تصمیم دارد از این روبات‌ها در شعاع سه کیلومتری دفترش استفاده کند و برای جمع کردن بسته‌هایی که در محدوده‌ سی دقیقه‌ای از دفتر هستند.

تگ ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close